Sdílet

Tweet

Instalace Total commanderu


Nějak dopodrobna rozebírat samotnou instalaci Total commanderu je myslím celkem zbytečné. Jak jsme si již mohli zvyknout, povětšinou je instalace jakéhokoliv softwaru naprosto intuitivní. A ne jinak tomu je i v našem případě. Po stažení instalačního balíčku jej spustíme, na což se nám otevře nabídka volby jazyka.

Volba výchozího jazyka

Z rozšiřující se základnou uživatelů rostla i podpora pro jednotlivé jazykové mutace. Díky použitému kódování unicode, je možné implementovat kterýkoliv světový jazyk, avšak nás hlavně zajímá přítomnost češtiny, kterou samozřejmě balíček obsahuje. Její instalaci by měl nabídnout automaticky hned po spuštění, ovšem, kdyby se tak nestalo, jednoduše to napravíme volbou czech.

Dotaz, zda se mají nainstalovat i další dostupné překlady

I když jsme si zvolili svůj rodný jazyk, dostáváme ještě možnost si nainstalovat i ostatní podporované jazyky. Pokud je neplánujete do budoucnosti využít, je jejich instalace naprostou zbytečností, jenž zabere nějaké to místo na disku. Rozhodne-li se někdo pro jejich instalaci, může následně používanou jazykovou mutaci změnit pod záložkou Konfigurace/Možnosti, kde se nachází záložka Jazyky.

umístění adresáře programu

Následující okno nám oznamuje, že se Total commander hodlá nainstalovat do adresáře C:/totalcmd . Zda se rozhodneme využít tento defaultní adresář, nebo si nastavíte úplně jiný je jen na nás. Ale rozhodně bude mnohem přehlednější, když bude nainstalován mezi ostatními programy.

Změna umístění konfiguračních souborů INI

Soubor INI je de facto konfigurační soubor Total commanderu. V těchto souborech se nacházejí veškerá nastavení, včetně těch pro fpt účty. Automaticky se ukládají do profilu, avšak chceme-li zabránit jejich ztrátě při kolapsu systému, můžeme si jejich uložení přenastavit. Jejich záloha je rozhodně výtečná věc, protože i po kompletním reinstalu operačního systému a tedy i nové instalaci Total commanderu můžete mít vše okamžitě nastavené tak jak jsme zvyklí.

Vytvoření zástupců programu

Poslední okno instalátoru nabízí možnost volby, kde se má vytvořit zástupce programu. Zvolit můžeme přidání do nabídky start a umístění na plochu. Toto nastavení záleží na vkusu každého. Na výběr ještě máte možnost zvolit, zda hodláme Total commander používat pro všechny uživatele počítače nebo jen pro určitého.